OC. Oil City

oil city

Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota

Gra inspirowana historią dziewiętnastowiecznych pionierów przemysłu naftowego z Galicji. Jest ona symulacją prowadzenia biznesu dla 9–30 osób od 13 roku życia. Gracze wchodzą w role historycznych przedsiębiorców i działają w trzyosobowych spółkach. Uczestnicy podczas rozgrywki uczą się współpracy w grupie, zarządzania ryzykiem, inwestowania i planowego działania w warunkach gwałtownych zmian cen surowców. Wydawcą gry jest Małopolski Instytut Kultury.

Szkolenie Oil City na Politechnice Opolskiej

25 maja 2017 roku na Politechnice Opolskiej odbyło się szkolenie z wykorzystania gry Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota do celów edukacyjnych i szkoleniowych. Gra będzie wykorzystywana przez wykładowców podczas zajęć dydaktycznych ze studentami Wydziału Ekonomii i Zarządzania oraz Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.

Głównym tematem spotkania były postaci przedsiębiorców pionierów globalnego przemysłu naftowego z Galicji (dzisiejszej Małopolski, Podkarpacia i Ukrainy). Po omówieniu biogramów pierwszych naftowców przeprowadzona została rozgrywka instruktażowa Oil City. Uczestnicy działali w trzyosobowych spółkach, inwestowali, prowadzili wydobycie ropy naftowej, gazu i wosku ziemnego (patrz: Słowniczek naftowca) w warunkach gwałtownych zmian cen na rynku surowców.

W szkoleniu wzięli udział wykładowcy i pracownicy Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej, a także przedstawiciele Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu oraz grupy Planszowe Opole.

Szkolenie przeprowadził współtwórca gry – Sebastian Wacięga z Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie.

Więcej:

Daliśmy się opanować gorączce… czarnego złota,
czyli umiejętności miękkie dzięki zabawie

OilCity2017_PolitechnikaOpolska_fot.S.Wacięga (24)-min

OilCity2017_PolitechnikaOpolska_fot.S.Wacięga (15)-min

fot. S. Wacięga, MIK, CC BY SA 3.0

OilCity2017_PolitechnikaOpolska_fot.S.Wacięga (17)-min

fot. S. Wacięga, MIK, CC BY SA 3.0

OilCity2017_PolitechnikaOpolska_fot.S.Wacięga (20)-min

fot. S. Wacięga, MIK, CC BY SA 3.0

OilCity2017_PolitechnikaOpolska_fot.S.Wacięga (16)-min

fot. S. Wacięga, MIK, CC BY SA 3.0

fot. S. Wacięga, MIK, CC BY SA 3.0

OilCity2017_PolitechnikaOpolska_fot.S.Wacięga (11)-min

fot. S. Wacięga, MIK, CC BY SA 3.0

 

Sebastian Wacięga
Sebastian Wacięga Dynamika Ekspozycji
48 (12) 422 18 84 w. 20

Facylitator zespołowego planowania strategicznego i tworzenia pomysłów programowych (misja, wizja, kierunki rozwoju, edukacja, działania i wystawy muzealne) Współtwórca gier: „Chłopska Szkoła Biznesu” i „Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota”. Ukończył studia ekonomiczne i europeistyczne. Obronił doktorat o pomocniczości w lokalnej współpracy. Lubi ciszę i muzykę.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *